Technologia Push-To-Talk over Cellular oferuje najlepsze cechy radiotelefonów wąskopasmowych oraz szerokopasmowych sieci 3G/LTE. Radiotelefony PoC obsługują zaawansowane funkcje PMR, takie jak przesyłanie wiadomości, natychmiastowe wykonywanie połączeń grupowych i indywidualnych, śledzenie położenia za pomocą systemu GPS oraz powiadomienia alarmowe.

Rozwiązanie Push-to-Talk Over Cellular (PoC) umożliwia korzystanie z łączności dyspozytorskiej za pośrednictwem sieci 3G oraz LTE, tworząc globalną sieć łączności wykorzystującą infrastrukturę operatorów sieci komórkowych. Dzięki temu możliwe jest stworzenie sieci łączności charakteryzujących się bardzo dużymi obszarami pokrycia. Użytkownicy terminali PoC nie są ograniczeni zasięgiem.

1617Urządzenia PoC łączą się z infrastrukturą operatorów sieci komórkowych, wykorzystując w tym celu karty SIM lub dostępną sieć WLAN takie jak stosowane w telefonach komórkowych. Usługi sieci PoC realizowane są w chmurze. Usługi chmurowe znajdują się na prywatnych serwerach należących do platformy PoC i przez nią obsługiwanych, a routery bramowe zapewniają łączność pomiędzy nimi.

Zaletą jest charakteryzująca się wysokim stopniem niezawodności sieć, która nie wymaga inwestowania w budowę ani utrzymanie infrastruktury. Zainstalowana na radiotelefonie aplikacja (najczęściej działającego pod kontrolą systemu Android) umożliwia łatwy i wygodny dostęp do usług PoC.

Terminale PoC umożliwiają również nawiązywanie połączeń za pośrednictwem sieci WLAN. Możliwość korzystania z sieci WLAN umożliwia wykonywanie połączeń w budynkach, w których sieć tego typu zapewnia pokrycie zasięgiem w miejscach, gdzie sieć LTE dostępna jest w ograniczonym zakresie. Terminale umożliwiają automatyczne i płynne przełączanie się na sieć LTE w momencie, w którym osoba nawiązująca połączenie wychodzi poza obszar pokryty zasięgiem sieci WLAN.

Branże korzystające z usług PoC szukają rozległych rozwiązań komunikacyjnych charakteryzujących się niskim poziomem kosztów początkowych. Są to branże transportowa i logistyczna, ochrony, budowlana, organizacje rządowe, turystyczna, produkcyjna, handlu detalicznego i inne. Urządzenia PoC pozwalają wykorzystać istniejącą już sieć telefonii komórkowej oraz sieć WLAN, umożliwiając tym samym natychmiastową komunikację na terenie całego kraju bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z budową infrastruktury. Niemniej w przypadku wcześniejszego poczynienia znaczących inwestycji w system komunikacji radiowej technologia PoC może zostać wykorzystana w zintegrowanym rozwiązaniu hybrydowym, umożliwiającym połączenie istniejących radiotelefonów z radiotelefonami i innymi urządzeniami PoC.18

19Terminale PoC mają wiele zalet względem smartfonów:

  • Eleganckie, niewielkie i wytrzymałe urządzenia zaprojektowane specjalnie z myślą o służbowej komunikacji PoC.
  • Cyfrowa redukcja szumów oraz donośny głośnik zapewniają doskonałą jakość dźwięku w głośnym środowisku pracy.
  • Pełnodupleksowe i półdupleksowe połączenia indywidualne.
  • Wbudowany moduł WLAN.
  • Moduł GPS umożliwia śledzenie oraz pozycjonowanie poprzez aplikację dyspozytorską, natomiast zegar czasu rzeczywistego umożliwia podgląd historii połączeń.
  • Stopień ochrony IP55 zapewnia ochronę przed pyłemi wilgocią.
  • Zgodność z nor mą MIL-STD-810 G w zakresie odporności na wstrząsy i drgania.
  • Preinstalowana aplikacja Hytera HyTalk w wersji dla systemu Android zapewnia prosty i wygodny dostęp do usług PoC.

System Hytera HyTalk jako multimedialne rozwiązanie komunikacyjne bazujące na sieciach 3G/ LTE i sieciach WLAN jest opisana w ŚR 10/20.
Firma Hytera oferuje terminale PoC integrujące smartfon i profesjonalną funkcję Push-To-Talk: PNC550, PNC370, PNC380, PDC550.
PNC550 zawiera pięciocalowy ekran dotykowy z technologią Multi Touch i dwie karty SIM działające równocześnie w trybie czuwania.
Obsługuje zarówno rozmowy Push-to-Talk Over Cellular (PoC), jak i połączenia telefoniczne.
Umożliwia natychmiastowe połączenia głosowe i wideo z grupą wybranych użytkowników.

PNC370 stanowi mały, wytrzymały oraz prosty w obsłudze ręczny terminal PoC umożliwiając szybką komunikację głosową oraz przesyłanie danych, a PNC380 łączy w sobie funkcję natychmiastowej komunikacji i obsługę aplikacji multimedialnych. Wykorzystując sieci 3G, LTE i WLAN urządzenie oferuje możliwość korzystania z szerokiej gamy multimedialnych usług danych, w tym z transmisji wideo, współdzielenia lokalizacji oraz wiadomości SMS. Z kolei PDC550 wykorzystuje jednocześnie wąskopasmowy protokół łączności radiowej DMR oraz sieć LTE.

20Jest to konstrukcja typu „wszystko w jednym”, umożliwia pełnodupleksowe połączenia głosowe i wideo za pośrednictwem sieci LTE lub WLAN na potrzeby monitorowania. Ma wbudowany moduł GPS i kompatybilność z aplikacją dyspozytorską HyTalk firmy Hytera.

Pin It