Z początkiem czerwca do oferty SATEL wprowadzonych zostało kilkanaście nowych produktów: uniwersalną czujkę przewodową XD-2, konwerter dla stacji monitorującej SMET Pro, zasilacz impulsowy APS-30 S, dwa nowe modele anten dla modułów komunikacyjnych oraz aż dziewięć nowych modeli czujek magnetycznych (część w dwóch wersjach kolorystycznych).

11

Uniwersalna czujka XD-2

12Poczet nowości otwiera przewodowa czujka uniwersalna XD-2. Wcześniej wybór funkcji dostępny był jedynie w modelach bezprzewodowych: AXD-200 (pracująca w paśmie częstotliwości 868 MHz, w ramach systemu ABAX 2) i MXD-300 (433 MHz, system MICRA). Czujka przeznaczona jest do pracy wewnątrz budynków i może pracować z dowolną centralą alarmową. Lekkim designem oraz kompaktowymi wymiarami nawiązuje do innych czujek SATEL: wspomnianej już AXD-200 oraz bezprzewodowej czujki stłuczenia szyby AGD-200. Podobnie jak one, nowy model dostępny jest w trzech kolorach: białym, brązowym i ciemnoszarym. Pozwala to łatwo dobrać urządzenie np. do wystroju wnętrza.

15

XD-2 oferuje możliwość pracy w jednym z 4 trybów: jako czujka magnetyczna, wstrząsowa, wstrząsowa i magnetyczna albo zalania wodą. Zaletą 3 pierwszych trybów jest możliwość podłączenia dodatkowej czujki przewodowej NC (np. magnetycznej). Ustawianie funkcji urządzenia dokonuje się za pomocą przełączników DIP-switch, przed podłączeniem jej do centrali.

Jednym z wyróżników XD-2 jest tryb czujki wstrząsowej (oraz wstrząsowej i magnetycznej). Elementem detekcyjnym jest akcelerometr piezoelektryczny wykrywający nawet bardzo drobne drgania. XD-2 może reagować na dwa rodzaje zdarzeń. Pierwszym z nich jest reakcja na pojedynczy silny wstrząs wywołany silnym uderzeniem – przy pomocy potencjometru reguluje się czułość czujki wstrząsowej. Drugi przypadek, to reakcja na określoną liczbę niewielkich wstrząsów (niespełniających kryterium czułości) będących następstwem kilku słabszych uderzeń. Tu także mamy do dyspozycjiregulację, jednakże nie siły wstrząsów, a ich liczby. Wskazać można od 1 do 7 wstrząsów, których wystąpienie w czasie 30 sekund zostanie zgłoszone jako naruszenie (ustawienie 0 powoduje dezaktywację tego trybu). Co ważne, czułość wstrząsu jak i ich liczba analizowane są niezależnie. W efekcie alarm może zostać wywołany zarówno przez pojedynczy, silny wstrząs od pojedynczego mocnego uderzenia jak i przez kilka drobnych wstrząsów, spowodowanych serią delikatniejszych uderzeń.

Konwerter dla stacji monitorującej SMET Pro

Kolejną nowością jest SMET Pro – urządzenie przeznaczone dla firm zajmujących się monitorowaniem systemów alarmowych, które nie używają stacji monitorującej firmy SATEL, ale chciałyby zaoferować współpracę właścicielom urządzeń SATEL. Urządzenie odbiera zdarzenia przesyłane przez Ethernet lub sieć komórkową danych z wykorzystaniem formatu SATEL i konwertuje je na format transmisji obsługiwany przez stację monitorującą. SMET Pro może symulować analogową linię telefoniczną oraz popularne odbiorniki takie jak: RC4000 VISIONIC, Sur-Gard czy RSM-02. Konwerter może pracować w dwóch trybach: zaawansowanym z obsługą 1024 abonentów (z kontrolą łączności z abonentem) lub prostym (bez kontroli łączności) – tu odbiorców może być znacznie więcej.

Zasilacz buforowy APS-30 S

APS-30 S to zestaw składający się z zasilacza buforowego 12 V DC, transformatora o mocy 60 VA oraz obudowy OPU-4P, w której jest miejsce na zamontowanie akumulatora kwasowo-ołowiowego 12 V 7 Ah. W komplecie dostępne są także styki sabotażowe, przewody do podłączenia akumulatora i akcesoria montażowe (kołki, podkładki). Zasilacz może pracować bez akumulatora – wówczas prąd wyjściowy może wynosić do 3,0 A. W przypadku pracy z akumulatorem, wartość ta będzie obniżona o prąd ładowania – do
wyboru 0,5 lub 1,0 A. 

Nowe anteny ANT-LTE-I oraz ANT-LTE-O

W ofercie pojawiły się także dwie nowe anteny dla modułów komunikacyjnych i central posiadających wbudowane przemysłowe telefony komórkowe. Obie anteny znajdą zastosowanie przy urządzeniach pracujących w technologiach: LTE, UMTS/HSPA+, GSM/GPRS/EDGE. ANT-LTE-I to model montowany wewnątrz obudów. Jej przewód zakończony jest złączem IPX. Natomiast ANT-LTE-O posiada złącze SMA i przeznaczona jest do instalacji na obudowie.

13

Nowe czujki magnetyczne

Ostatnią grupę stanowi cała gama nowych przewodowych czujek magnetycznych:

  • B1-F – nawierzchniowa płaska przeznaczona do montażu powierzchniowego (przykręcanego), biała lub brązowa
  • B1-S – nawierzchniowa miniaturowa do montażu powierzchniowego (przyklejanego lub przykręcanego), biała lub brązowa
  • B1-P – nawierzchniowa pastylkowa w postaci niewielkiej podłużnej pastylki, do montażu powierzchniowego (przyklejana), biała lub brązowa
  • B1-PT – nawierzchniowa pastylkowa z zaciskami do przykręcania przewodów, do montażu powierzchniowego (przyklejana), biała lub brązowa
  • B2-FL – wpuszczana z kołnierzem, biała lub brązowa
  • B-21 – wpuszczana z kołnierzem i adapterem umożliwiającym montaż czujki w trudno dostępnych miejscach, biała lub brązowa
  • 14B-2FLF – wpuszczana płaska z kołnierzem, biała lub brązowa
  • B-3CS – wpuszczana z kołnierzem, w metalowej obudowie, ø6 mm
  • B-3CM – wpuszczana z kołnierzem, w metalowej obudowie, ø8 mm

Więcej informacji na temat nowych urządzeń znaleźć można na stronie www.satel.pl.

Pin It