AA12a 08.15Bezprzewodowy, niezawodny, elastyczny i przystosowany do obsługi 120 uczestników: system konferencyjny DICENTIS firmy Bosch definiuje nowy standard jakości w segmencie techniki konferencyjnej. DICENTIS zapewnia pozbawioną zakłóceń komunikację i najwyższą zrozumiałość przekazu – także w sytuacjach krytycznych. Odpowiada za to inteligentna funkcja „Smart Wireless Management", która oszczędza użytkownikowi szukania optymalnego kanału transmisji bezprzewodowej: system automatycznie znajduje najsilniejszy kanał przesyłu. Interferencje i spowodowane nimi krótkie przerwy w transmisji należą już do przeszłości. Z uwagi na zastosowanie standardowej technologii Wi-Fi bezprzewodowy system konferencyjny DICENTIS może być używany równolegle z innymi sieciami Wi-Fi. Aby skutecznie wyeliminować uciążliwe zakłócenia, system DICENTIS oferuje najnowocześniejszą technologię, m.in. zintegrowaną cyfrową funkcję tłumienia sprzężeń akustycznych DAFS (Digital Acoustic Feedback Suppression). Technologia DAFS została opracowana przez firmę Bosch i jest zintegrowana bezpośrednio w systemie, co w tej klasie produktów jest cechą wyjątkową.

Bezprzewodowy system konferencyjny DICENTIS można w szybki i łatwy sposób zestawić oraz skonfigurować. Stanowi on idealne rozwiązanie w pomieszczeniach wielofunkcyjnych, ale także w zabytkowych budowlach, ponieważ nie ma konieczności ingerowania w architekturę.

System DICENTIS jest dostępny w dwóch wersjach: model podstawowy „Wireless Device" jest polecany w przypadku konferencji o charakterze kameralnym. Model rozszerzony „Wireless Device Extended" jest wyposażony w zintegrowany czytnik NFC oraz ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala. Umożliwia to organizowanie konferencji z udziałem tłumaczy symultanicznych lub opcją głosowania. Model „Wireless Device Extended" został niedawno uhonorowany renomowaną nagrodą iF Design Award.

Najważniejsze parametry techniczne
System DICENTIS oferuje inteligentną funkcję „Smart Wireless Management". Bazuje ona na technologiach, które skutecznie chronią przed interferencjami, oferują najwyższą jakość dźwięku, niezawodną, bezprzewodową transmisję i maksymalne bezpieczeństwo korzystania z sieci bezprzewodowej. Funkcja „Smart Wireless Management" umożliwia stały nadzór dostępności i obciążenia łącza Wi-Fi oraz płynne, automatyczne przełączanie się na wolne kanały, bez przerywania transmisji. Dzięki wykorzystaniu jednego punktu dostępu WAP (Wireless Access Point) system konferencyjny zapewnia połączenie o stałej i dobrej jakości sygnału na powierzchni co najmniej 30 x 30 m.

Z uwagi na zastosowanie standardowej technologii Wi-Fi bezprzewodowy system konferencyjny DICENTIS może być używany równolegle z innymi sieciami Wi-Fi. Korzystanie ze standardowego łącza Wi-Fi ułatwia obsługę systemu informatykom oraz umożliwia jego łatwą integrację z istniejącymi sieciami. Infrastruktura IT systemu DICENTIS gwarantuje także, że WAP (Wireless Access Point) jest wykrywany przez inne punkty dostępu. Zapobiega to sytuacjom, w których ten sam kanał jest wykorzystywany przez inne urządzenia, co często prowadzi do spowolnienia transmisji danych.

Bezprzewodowy system konferencyjny DICENTIS zapewnia uczestnikom wyjątkowy komfort: poszczególne elementy systemu zostały zaprojektowane z myślą o sprawnej, intuicyjnej obsłudze i stwarzają wrażenie naturalnej, bezpośredniej komunikacji. W wyposażeniu znajduje się także zintegrowany czytnik NFC oraz ekran dotykowy o przekątnej 4,3 cala (w modelu rozszerzonym) oraz mikrofon o dobrych parametrach. Do zróżnicowanych zastosowań przewidziano trzy mikrofony – zaawansowany mikrofon kierunkowy oraz mikrofony podłączane na krótkim i długim wsporniku elastycznym.

Dzięki najnowocześniejszej, cyfrowej technologii przetwarzania sygnału, opracowanej przez firmę Bosch funkcji tłumienia sprzężeń akustycznych (DAFS) oraz wysokiej jakości mikrofonów i głośników system DICENTIS zapewnia doskonałą jakość odtwarzania mowy. Możliwość równoczesnego korzystania z mikrofonów i głośników tworzy przyjemny klimat spotkania i zwiększa poziom koncentracji uczestników.
Technologia True Wireless Connectivity umożliwia sterowanie systemem konferencyjnym DICENTIS za pomocą laptopa lub tabletu. Urządzenia mobilne mogą bezpośrednio łączyć się z punktem dostępu WAP systemu. Nie jest wymagany dodatkowy router. Nowoczesny algorytm szyfrowania (WPA2) chroni system konferencyjny przed podsłuchem.

Inne ważne cechy systemu konferencyjnego DICENTIS to: możliwość obsługi maksymalnie 6 kamer konferencyjnych Bosch High Definition Conference Dome, inteligentny system zarządzania energią z wyjmowanymi akumulatorami, zdalny monitoring zużycia energii oraz efektywny system oszczędzania energii.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, inteligentnej funkcji „Smart Wireless Management" oraz dzięki możliwości rozbudowy systemu o dodatkowe moduły programowe bezprzewodowy system konferencyjny DICENTIS firmy Bosch to bezpieczna inwestycja w przyszłość. Planowane aktualizacje umożliwią integrację systemu z multimedialnym systemem konferencyjnym DCN firmy Bosch.

System konferencyjny DICENTIS trafi wkrótce do sprzedaży. Terminy wprowadzenia systemu na poszczególnych rynkach są uzależnione od trwającego jeszcze procesu certyfikacji. Więcej informacji na ten temat można uzyskać u lokalnych przedstawicieli Bosch.

Informacja prasowa

Pin It

 

bg
pi