camera manager logoPanasonic zapowiedział wprowadzenie na rynek usług analizy wideo o nazwie CLVR. Będzie to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie oparte o przetwarzanie w chmurze, niedrogie, a przy tym dostępne na żądanie i nie wymagające żadnej konfiguracji.
Dostępne w ramach subskrypcji Panasonic Cameramanager rozwiązanie CLVR pomoże firmom zoptymalizować dozór wideo dzięki inteligentnym systemom alarmowania i przechowywania nagrań w chmurze. Pierwszą funkcją wprowadzoną w ramach CLVR będzie CLVR Detection.


- Większość nowoczesnych kamer dozorowych oferuje możliwość wykrywania ruchu. Jednak problem z detekcją polega na tym, że użytkownik albo dostaje zbyt wiele nieistotnych powiadomień, albo nie otrzymuje tych, które są ważne. CLVR Detection pozwoli na zwiększenie wiarygodności powiadomień, które docierają do użytkownika - mówi Tijmen Vos, COO w Panasonic Cloud Management Service Europe.
Kamery podłączone do aplikacji Panasonic Cameramanager, obejmującej usługi CLVR, mogą wysyłać odpowiednie powiadomienia, na przykład kiedy klient wejdzie do sklepu lub gdy samochód wjedzie na parking.
CLVR jest rezultatem współpracy Holenderskiej Organizacji Stosowanych Badań Naukowych (TNO), firm Vicar Vision i Panasonic Cameramanager, które w ramach projektu Small Business Research Innovation (SBIR) wykorzystały dotację w wysokości 200 tysięcy euro.
TNO, wiodący instytut badawczy na świecie opracował algorytmy. Vicar Vision, firma prowadząca prace badawczo-rozwojowe, zoptymalizowała je pod kątem pracy w chmurze. Z kolei Cameramanager przekształcił algorytmy w rozwiązanie analityczne działające w chmurze, które może wykrywać ruchy ludzi lub obiektów oraz uruchomić alarm.
Usługi CLVR są skierowane do małych i średnich firm oraz przedsiębiorstw, które chcą zoptymalizować pracę systemów dozorowych.
- Chcieliśmy zapewnić właścicielom małych i średnich firm możliwość wysokiej jakości nadzoru wideo, opartego na inteligentnej analizie danych i dostępne w każdej chwili za pośrednictwem urządzeń mobilnych i PC – wyjaśnia Tijmen Vos. - Następnym krokiem będzie udostepnienie opcji monitorowania ruchu i raportowania w ramach subskrypcji Cameramanager. Tego typu informacje już teraz są wykorzystywane przez wiodących detalistów i pomogą też innych firmom w zdobyciu przewagi konkurencyjnej – dodaje Tijmen Vos.
CLVR będzie dostępny od lipca 2014 roku, początkowo w krajach Beneluksu, w ramach wszystkich programów Cameramanager Business i Professional, a następnie rozwijany jako część Cameramanager go!, rozwiązania monitoringu wizyjnego typu all-in-one.
Więcej informacji na temat systemów zabezpieczeń Panasonic można znaleźć na stronie http://business.panasonic.pl

Informacja prasowa

Pin It