Facebook będzie używał rozwiązań zabezpieczających, F-Secure jako darmowej usługi dla swoich uzytkowników. Ludzie dzielą się poprzez media społecznościowe większą ilością danych, niż za pomocą jakiegokolwiek innego środka przekazu. Aby chronić prywatność użytkowników a także zabezpieczać ich przed złośliwym oprogramowaniem, Facebook postanowił skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań dostarczanych przez F-Secure.

F-Secure zapewnia bezpłatnie użytkownikom Facebooka oparty o przeglądarkę internetową skaner wyszukujący złośliwe oprogramowanie. Usługa będzie dostępna dla tych użytkowników największego portalu społecznościowego, których konta zostały tymczasowo zamrożone z powodu podejrzanych aktywności, mogących wynikać z potencjalnego zainfekowania malwarem. Szkodliwe lub niechciane programy, które dostaną się na komputer, laptop czy tablet mogą zaburzać jego pracę, kraść osobiste informacje właściciela lub uzyskać dostęp do systemu operacyjnego. Może też publikować na profilu użytkownika linki prowadzące do wiadomości spamowych bądź złośliwego oprogramowania, przez szkodzić nie tylko jemu, ale też jego znajomym.

Pomganie użytkownikom Facebooka w zachowaniu bezpieczeństwa jest niezwykle istotną częścią naszych działań i bardzo cieszy nas, że możemy dodać możliwości antywirusowe F-Secure do naszego istniejącego systemu , aby skuteczniej blokować i usuwać złośliwe oprogramowanie – powiedział Chetan Gowda, Software Engineer Facebooka.

Niezwykly zasięg Facebooka znacząco zmienił sposób interakcji ludzi ze swoimi znajomymi i rodziną – mówi Arto Saari, Product Manager w F-Secure. W efekcie stał się on poważnym celem dla cyberprzestępców. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z partnerstwa z Facebookiem, którego celem jest powstrzymanie twórców złośliwego oprogramowania przed wykorzystywaniem bazy użytkowników tego serwisu do nielegalnych celów.

Dostarczony przez F-Secure skaner złośliwego oprogramowania i narzędzie do jego usuwania są w pełni zintegrowane z Facebookiem. Gdy serwis zidentyfikuje podejrzane zachowanie konta, odeśle użytkownika do procesu usuwania niechcianych aplikacji. Skanowanie i usuwanie wykonywane są bezpośrednio w oknie przeglądarki internetowej. Gdy usuwanie jest zakończone, użytkownik może bezpiecznie zalogować się na swoje konto. Oto, jak wygląda proces:

• Gdy użytkownik loguje się z zainfekowanego urządzenia, zobaczy ekran z powiadomieniem o zarażeniu wirusem i rekomendacją użycia skanera F-Secure. Skaner jest dopasowany do typu wykrytego zagrożenia, więc wskazane jest skorzystanie z niego pomimo zainstalowanego już na komputerze oprogramowania. Skaner jest w pełni zaktulizowany i wyłączy się, gdy tylko skończy swoje działanie.
• Użytkownik może pominąć proces usuwania malware'u lub pobrać rekomendowany skaner. Ci, którzy pominęli skanowanie mogą otrzymać powiadomienie o konieczności skanowania ponownie.
• Użytkownicy, którzy uruchomią skaner, mogą używać Facebooka i innych serwisów podczas procesu skanowania. Gdy skanowanie się zakończy, użytkownik otrzyma powiadomienie za pośrednictwem Facebooka i będzie mógł przejrzeć jego wyniki.

Informacja prasowa

Pin It