ProtegeGX jest Zintegrowanym Systemem Bezpieczeństwa i Automatyki, przeznaczonym do szerokiej skali obiektów – od tych najmniejszych po rozbudowane i rozległe systemy w wielu lokalizacjach, które tworzą jeden spójny system zabezpieczeń. ProtegeGX wpisuje się w coraz powszechniejsze systemy SMS (Security Management Systems) – jednak wyróżnia go bardzo istotna zaleta – SPRZĘTOWA REALIZACJA ZADAŃ.

24 07ProtegeGX jest systemem składającym się z oprogramowania i urządzeń. Całość oferuje szeroką funkcjonalność na którą składają się:

  • Kontrola Dostępu
  • System Sygnalizacji Włamania i Napadu
  • Integracja z CCTV
  • Automatyka Budynku
  • Interkomunikacja (integracja z interkomami SIP i VoIP)
  • Rejestracja Czasu Pracy
  • Rejestracja Gości
  • Zarządzanie Windami
  • Obsługa czujek REDWALL REDSCAN
  • Obsługa urządzeń bezprzewodowych INOVONICS i wiele innych

Cechą charakterystyczną systemu i jednocześnie wyróżniającą go na tle innych systemów SMS dostępnych na rynku jest SPRZĘTOWA REALIZACJA ZADAŃ. Polega ona na zapewnieniu pełnej funkcjonalności systemu dla użytkownika na poziomie urządzeń (kontrolerów). Dzięki takiemu rozwiązaniu system działa (udziela dostępu, zabezpiecza strefy alarmowe, steruje windami, zapewnia integrację z CCTV, BMS, itp.) bez udziału serwera i oprogramowania (w przypadku awarii lub niedostępności infrastruktury komputerowej).

Pozwala to na stworzenie systemu bezpieczeństwa, który może działać nieprzerwanie dzięki w pełni rozproszonej logice. Dopóki pojedynczy kontroler będzie sprawny, elementy do niego podłączone będą spełniały swoje zadanie.

Ta unikalna właściwość systemu ProtegeGX rozwiązuje bardzo ważny problem, z którym często spotykają się użytkownicy innych systemów – działanie systemu jest stale zapewnione, niezależnie od infrastruktury IT czy też sprzętu komputerowego i oprogramowania.

Oprogramowanie systemu ProtegeGX pozwala na aktywne oraz intuicyjne zarządzanie systemem. Występuje ono zarówno w wersji aplikacji dla systemu Windows jak i w formie interfejsu WEB dostępnego za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Oprogramowanie jest intuicyjne i pozwala na łatwe dopasowanie wyświetlanych treści w zależności od zalogowanego użytkownika. Już podstawowe wersje oprogramowania oferują więcej niż systemy klasy Enterprise. To, jak i brak kosztów związanych z aktualizacją oprogramowania sprawia, że koszt posiadania i utrzymania systemu jest niezwykle niski.

Zapewnienie bezpieczeństwa jest głównym zadaniem systemu ProtegeGX – dzieje się tak zarówno w zakresie cyberbezpieczeństwa (komunikacja w całym systemie jest szyfrowana AES256 bit) jak i w zakresie identyfikacji użytkowników. Czytniki systemu ProtegeGX natywnie obsługują identyfikatory szyfrowane (np. MIFARE, MIFARE Plus X, DESFire EV1 i EV2). Poza tym czytniki systemu ProtegeGX są w stanie wykrywać i blokować sklonowane karty. Funkcje wymuszania złożonych kodów PIN i regularnej ich zmiany oraz funkcje automatycznej blokady kart nieużywanych – dodatkowo zabezpieczają system.

Specjalnie dla najbardziej wymagających obiektów, jak np. sektor więzienny, oferujemy czytniki kart w obudowach wandaloodpornych o właściwościach odporności IK10.

Skalowalność systemu jest jednym z jego atutów. Pojedynczy kontroler systemowy może obsłużyć nawet 5 000 000 użytkowników, 248 drzwi kontroli dostępu, ponad 5000 wejść alarmowych, 200 klawiatur, itd. Ilość takich kontrolerów w systemie jest nieograniczona. Nieograniczona ilość stref, poziomów dostępu, kontrolerów w systemie, a także globalny i lokalny Anti-Pass Back – sprawiają że wielkość systemu nie ma limitu. System ProtegeGX posiada certyfikaty bezpieczeństwa:

SSWiN: EN50131 Stopień Bezpieczeństwa 4, Klasa Środowiskowa II
KD: EN60839       Klasa Rozpoznania 2 (czytniki bez klawiatury) Klasa Rozpoznania 3 (czytniki z klawiaturą) Klasa Dostępu B

Funkcjonalność systemu, jego bezpieczeństwo i niezawodność, elastyczność oraz dostępność wielu różnych narzędzi integracyjnych są powodem dla których zaufało nam wielu klientów.
Nasze produkty nie tylko zapewniają nieprzerwane bezpieczeństwo, ale pozwalają na aktywne zarządzanie iredukcję kosztów operacyjnych, wszystko to dzięki skalowalnemu systemowi, który może wzrastać wraz z wymaganiami klienta.

25 07

26 07

Pin It